úrovně fotografů II.


článek o rozdělení fotografů Vás zaujal  – aktuálně si jej prohlédlo téměř 20 000 lidí 


překvapuje mne ale množství nadávek v poště :)))

  Myslím totiž , že jsem neudělal nic jiného, než , že jsem nastavil s mírnou nadsázkou zrcadlo, ve kterém se každý
mohl najít kdekoli. To, že se mnozí našli v ne příliš lichotivém světle, za to nemohu 🙂
a teď ty časté otázky v poště a odpovědi na ně :  🙂


  • ty jsi ale  arogantní namyšlenec co ?  :  odpověď – Ano 

  • umíš vůbec fotit když tady machruješ? :  odpověď – dostal jsem se do Levelu 2 za 25 let focení   a občas se stěstím zasáhnu na okraj Levelu 3  . To machrování si stále neumím představit, ale asi v tom textu někde je . O mém „machrování“jsem se totiž dočetl ve vzkazech  mnohokrát 🙂

  • vidím se ve všech kategoriiích takže je to blbost :  odpověď – ne není to blbost jsem na tom stejně.

  • mně nikdo škatulkovat nebude ! a takový BLBEC jako ty už vůbec ne ! :  odpověď –  Viz výše.  Jen jsem nastavil zrcadlo 🙂  . Nikoho nikam nezařazuji a ani nerozdávám žádné ocenění za vyšší levely .

  • Našel jsem se v levelu 2 a takoví ti pseudoumělci jako ty a podobní mi nebudou říkat jak mám fotit! : odpověď –  to je vpořádku, nikde jsem nepsal, že level 2 je něco špatného. V levelu 2 je spousta mých oblíbených fotografů, kteří fotí divoká zvířata či krajiny například .

  • nepřečetl jsem žádnou knihu o focení a přesto myslím že patřím do dvojky : odpověď –  to je vpořádku, doplnil jsem text o Level 2b.   A nebo jsi prostě jen mimořádný talent 🙂 No a nebo také v dnešní době digitálů je možné cvakat tisíce snímků za den a pak prostě dobře vybírat ten jeden který vyšel, to je táké v podstatě umění  🙂 .

  • někdo je dobrý v jednom a jiný v druhém oboru focení, jak to můžeš paušalizovat ? : odpověď – ano řekl bych, že tak je to dokonce  většinou : špičkový ateliérový fotograf bývá často úplně marný při focení přírody , stejně jako fotograf wildlife bývá často na levelu 1 ve focení modelek  a tak dál   ..není to nic proti ničemu,  záleží čemu se chce kdo věnovat .

  • já už mám z sebou mnoho výstav a publikovaných fotografií a takový KOKOT! co si na fotografa jenom hraje mně nebude poučovat !!! :  odpověď-  ano z takových jako Vy si opravdu dělám legraci – vaše cesta fotografickým vývojem byla ukončena  ( málokdy to však bývá na vrcholu:)  ) většinou jsou to výstavy financované z vlastních peněz a fotky publikované zdarma v zájmových časopisech, no a ani jedno o „světové“  kvalitě fotografa nevypovídá , ale spíše o nějakém dokazování si 🙂   Nejlépe to pojal můj oblíbený cestovatel J. Kolbaba  …jak sám řekl : „Po desítkách výstav fotografií jsem zjistil že neumím fotit ! a tak jsem se začal učit “   – tak takhle podle mně vypadá Velký člověk.

Pro začátek stačí. Pište klidně další otázky   a nebojte se podepsat 🙂

pokračování v článku o kritice a sebevědomíPS : ano příklady fotek z jednotlivých levelů doplním ..a to přímo do článku o úrovních  jen to chce čas na výběr  vhodných fotek

Facebook komentáře