extrémní výstup na Lysou horu

Výstup na Lysou horu 

 
mobilofotka cestou na vrchol


   I z tak banální tůry Jako je výstup na LHčko jsem udělal téměř něco extrémního . Můžou za to zejména poslední 3 km na totálním ledu, ale také předcházející basketbalový mač a 3 chody domácího kvašeného zelí ….. no a z toho vyplývající křeče žaludku i svalů , ztuhlá šíje a zažívací problémy  .
   Dokud jsem šel sám lesem bylo to ok ,ale když jsem vyšel na ledovou magistrálu nebyl jsem jiz schopen držet rovnováhu a prdy zároveň . … Bohužel se nepotvrdilo staré známé přísloví,  že „hlasan“ je neškodný a „tichan“ je ukrutný . Prostě  bořím zažité mýty a tvořil jsem pouze extrémní hlasany ukrutné .   
    Jenže to bych nebyl já abych to vzdal ! – mé druhé jméno je totiž Terminátor. ( tedy říkám si tak jenom já,  ale třeba se to někdy ujme )   Takže silou vůle jsem se prodíral vzhůru , plazíc se  po ledu a zároveň hlasitě prdíc davem, který se na mne zhnuseně koukal .
Samozřejmě jsem vrchol přes všechny nesnáze dobyl ! 


Nejzajímavější byl ovšem sociologický průzkum cestou nahoru ze kterého vyplynulo následující :
– Není možné absolvovat výstup na zledovatělou Lysou formou rodinného výletu bez hádky
– nejčastěji zachycené věty od slabšího pohlaví: „ty nezodpovědný debile takový hezký den to mohl být“ , “ jsi blbec který chce zabít mně i vlastní děti“ , “ já jdu dolů …… ne ty beze mne nahoru nepujdeš“ , “ nemusíš se tady předvádět “ , “ strč si ty své rady do prdele! (odpověď na rady jak se udržet na ledě) “ a mnoho podobných
– nejčastěji zachycené věty od silnějšího pohlaví: “ miláčku vždyť to není tak hrozné , „už tam budem “ , případně “ tak si naser ty fifleno jdu nahoru sám“ …a podobně
– také jsem počítal kolik lidí pozdraví a došel jsem k 19% (s usměvem 2% ) toto ovšem může být i tím jak vypadám (sličná blondýna by to asi spočítala jinak.

Nahoře jsem ve známém suprfastfoodu posečkal 47min na svou kofolu a vydal se dolů

Dolů to šlo rychleji neboť
a) led se dá sjíždět po prdeli
b) prdy přešly v potřebu vykonat bobek a tak jsem volil alternativu indiánského běhu,  čili 100m běh po kterém následovalo 5min sezení na pařezu abych zarazil sraní no a tak pořád dokola,  až do cíle

… tož to je tak vše co jsem chtěl napsat o mém vydařeném dni 

Facebook komentáře
 • Rostislav Schwarz

  Kurňa dobrá prča. Díky Marceli. Jako rodák z Frýdlantu jsem si v letech 2009-11 třikrát vyběhl na Lysou Horu z Frýdtlantu od Harcovského mostu. No 10km za 2 hodiny asi není běh, ale měl jsem toho dost. Dva Radegasty nahoře, kde bylo asi o 10 stupňů méně než dole u Ostravice a zpět, to už bylo za 50minut. Tož faje jsem měl v pořádku, ale ty komentáře: „to jsem ještě neviděla běžet do kopce“. „Je Ti do dobře synku?“. „Kurňa před hodinou jsi běžel nahoru a včil již dolů“ a když jsem odpověděl „jasně, a měl jsem mezi tím 2 Radegasty nahoře“ tak jsem slyšel od paní „tož dobré“ a od manžela „chumaj“ :-)

 • Jiří Kapounek

  Hezkýýý, já se řechtal. Něco podobného jsem zažil ca před měsícem s manželkou (bez zelí=bez pohonu), radši jsme šli nahoru u dolů lesem, co to šlo a počítali kdo odpoví zdar a vyšlo mi že všichni nad 50 let jo, kolem dvaceti asi 1%.

 • Lubo Dubovský

  Popiči výšlap! :)))))))

 • Pavel Ficek

  Dlouho jsem se při čtení tak dobře nepobavil :-)